Museum Finder Blog
Κατεβάστε δωρεάν 21.500 έργα τέχνης σε υψηλή ανάλυση από την συλλογή έξι μουσείων

Αν ψάχνετε απελπισμένα στο διαδίκτυο να βρείτε εικόνες γνωστών έργων τέχνης σε υψηλή ανάλυση χωρίς πάντα θετικό αποτέλεσμα, τότε συνεχίστε να διαβάζετε αυτό το άρθρο!

Η ιστοσελίδα www.useum.org προσφέρει ψηφιοποιημένα 21.500 έργα τέχνης για κατέβασμα σε υψηλή ανάλυση εντελώς δωρεάν, τα οποία μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όπως εσείς θέλετε, ακόμα και να τα εκτυπώσετε!

Συγκεκριμένα τα έργα αυτά προέρχονται από τις συλλογές του Κρατικού Μουσείου της Ολλανδίας, του Μουσείο Τέχνης του Λος Αντζελες, του Εθνικού Μουσείου Τέχνης της Δανίας, το Μουσείο Γκετί, το Μουσείο Τέχνης της Ινδιανάπολης και την Εθνική Πινακοθήκη Τέχνης στην Ουάσιγκτον.

Η διαδικασία που θα χρειαστεί να ακολουθήσετε είναι πάρα πολύ απλή αφού στην ουσία το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι ένα κλικ στο αντίστοιχο εικονίδιο όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.