km Set radius for geolocation

Κατεβάστε δωρεάν 21.500 έργα τέχνης σε υψηλή ανάλυση από την συλλογή έξι μουσείων

Blog

Αν ψάχνετε απελπισμένα στο διαδίκτυο να βρείτε εικόνες γνωστών έργων τέχνης σε υψηλή ανάλυση χωρίς πάντα θετικό αποτέλεσμα, τότε συνεχίστε να διαβάζετε αυτό το άρθρο!Η ιστοσελίδα www.useum.org προσφέρει ψηφιοποιημένα 21.500 έργα τέχνης για κατέβασμα σε υψηλή ανάλυση εντελώς δωρεάν, τα οποία μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όπως εσείς θέλετε, ακόμα και να τα εκτυπώσετε!

Συγκεκριμένα τα έργα αυτά προέρχονται από τις συλλογές του Κρατικού Μουσείου της Ολλανδίας, του Μουσείο Τέχνης του Λος Αντζελες, του Εθνικού Μουσείου Τέχνης της Δανίας, το Μουσείο Γκετί, το Μουσείο Τέχνης της Ινδιανάπολης και την Εθνική Πινακοθήκη Τέχνης στην Ουάσιγκτον.

Η διαδικασία που θα χρειαστεί να ακολουθήσετε είναι πάρα πολύ απλή αφού στην ουσία το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι ένα κλικ στο αντίστοιχο εικονίδιο όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.

Κατεβαστε 21.500 έργα τέχνης Κάντε κλικ εδώ για να μεταφερθείτε στην ιστοσελίδα useum.org
Νίκος Καββαδάς

Σχετικά με Νίκος Καββαδάς

Τα μουσεία πάντα ασκούσαν μια δύναμη πάνω μου λόγω της συμπυκνωμένης γνώσης, των εικόνων και των εμπειριών που μου προσέφεραν. Κάποια στιγμή αποφάσισα να ανταποδώσω αυτές τις όμορφες στιγμές και έτσι γεννήθηκε το museumfinder.gr