O Μουσειακός Πολυχώρος μας ολοκληρώθηκε τον Μάιο του 2010.Δημιουργήθηκε οργανώθηκε και εξοπλίστηκε με πολύ μεράκι και αγάπη και με αποκλειστική οικονομική στήριξη των μελών του Παγκρητίου Συλλόγου Οχημάτων Εποχής και ο οποίος παραδόθηκε στο κοινό ένα χρόνο μετά την συντήρηση του και είναι επισκέψιμος όλο το καλοκαίρι κάθε Σάββατο απόγευμα ενώ το χειμώνα δέχεται οργανωμένες εκδρομές και σχολεία μετά από ραντεβού.

Στο χώρο λειτουργεί μόνιμη έκθεση παλιάς φωτογραφίας με πάνω από εκατό ανέκδοτες φωτογραφίες από το 1928 μέχρι και το 1980 ενώ στον ίδιο χώρο υπάρχει και αρκετός μηχανολογικός εξοπλισμός, ραδιόφωνα, ταξίμετρα, συστήματα τροφοδοσίας αυτοκινήτων και μοτοσικλετών κλασικών οχημάτων, παλιές μοτοσικλέτες, και κινητήρες κλασικών οχημάτων, κλασικά μοτοποδήλατα, παλιό στρατιωτικό υλικό, και αρκετά άλλα Μουσειακά εκθέματα που μπορεί να θαυμάσει ο επισκέπτης από κοντά.

Κατά την διάρκεια του χρόνου εσωτερικά αλλά και εξωτερικά του  Μουσειακού Πολυχώρου μας πραγματοποιούνται  διάφορες πολιτιστικές εκδηλώσεις.

Κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης

Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες σχετικά με το κόστος εισόδου.